Pozostałe

Najlepsze restauracje świata

  • 24 stycznia, 2024
  • 3 min read
Najlepsze restauracje świata

Najlepsze restauracje świata – gdzie warto zjeść?

Restauracje są nieodłączną częścią naszego życia. To w nich celebrujemy ważne wydarzenia, spotykamy się z przyjaciółmi i rodziną, a także po prostu delektujemy się pysznym jedzeniem. Dla wielu osób podróżowanie jest również okazją do odkrywania nowych smaków i kulinarnych doznań. Jeśli więc planujesz wyjazd i chcesz spróbować czegoś wyjątkowego, koniecznie zapoznaj się z naszym zestawieniem najlepszych restauracji świata.

Pierwsze miejsce na liście zajmuje Osteria Francescana, restauracja włoska zlokalizowana w Modenie. Szefem kuchni jest tu Massimo Bottura, który słynie ze swojej innowacyjnej interpretacji tradycyjnych dań. W menu znajdziemy m.in. dania takie jak „Kaczka w pomarańczach” czy „Risotto z białymi truflami”. Restauracja ta zdobyła już wiele prestiżowych nagród, a jej rezerwacje są bardzo trudne do zdobycia.

Japońska sztuka kulinarna – sushi na najwyższym poziomie

Kolejną pozycję na naszej liście zajmuje restauracja Sukiyabashi Jiro Honten w Tokio. Jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie można spróbować sushi przygotowanego przez mistrza sushiego – Jiro Ono. Restauracja ta jest bardzo mała, mieści się w piwnicy budynku biurowego, a rezerwacje są możliwe tylko dla stałych klientów lub za pośrednictwem hoteli.

Jeśli jednak nie masz możliwości zarezerwowania miejsca w Sukiyabashi Jiro Honten, możesz wybrać się do drugiej restauracji tego samego właściciela – Sukiyabashi Jiro Roppongi Hills. Jest to bardziej dostępna opcja, ale jedzenie i tak jest na najwyższym poziomie. Warto spróbować tu m.in. „Nigiri z tuńczyka” czy „Sashimi z łososia”.

Kuchnia francuska – elegancja i wyrafinowanie

Na koniec naszej listy nie może zabraknąć kuchni francuskiej, która od lat uważana jest za jedną z najlepszych na świecie. W Paryżu znajduje się restauracja Guy Savoy, której szefem kuchni jest sam Guy Savoy – jeden z najbardziej znanych francuskich kucharzy. W menu znajdziemy tutaj dania takie jak „Foie gras z truflami” czy „Krewetki w sosie biszkoptowym”. Restauracja ta została nagrodzona trzema gwiazdkami Michelin i jest uważana za jedną z najlepszych w Europie.

Jeśli jednak nie chcesz wydawać fortuny na jedzenie, możesz wybrać się do restauracji Septime w Paryżu. Jest to miejsce bardziej casualowe, ale jedzenie jest tu równie wyśmienite. Szefem kuchni jest Bertrand Grébaut, który słynie z wykorzystywania sezonowych i lokalnych produktów. W menu znajdziemy m.in. „Krewetki z grilla” czy „Kaczka z sosem borowikowym”. Restauracja ta została nagrodzona dwiema gwiazdkami Michelin i jest bardzo popularna wśród miejscowych.

About Author

Redakcja

Leave a Reply